Netværk

Find dit netværk

På landsplan er KLF, Kirke & Medier inddelt i 15 netværk. Hvert netværk har selvstændig bestyrelse, der administrerer det lokale arbejde. Til hvert netværk hører forskellige teams, hvor alle kan tage aktiv del i arbejdet.

Nedenfor kan du se, hvilket netværk du hører til og finde kontaktoplysninger på netværkets formand.

Se kort over netværk her.

NETVÆRK NORDJYLLAND

Netværket dækker følgende kommuner: Frederikshavn, Hjørring, Brønderslev

Netværksformand:
Britta Eckhardt
Karmisholtvej
9830 Taars
tlf.: 42181744
mail: britta-eckhardt@mail.dk

NETVÆRK LIMFJORD ØST

Netværket dækker følgende kommuner: Jammerbugt, Aalborg, Vesthimmerland, Rebild

Netværksformand:
Jan M. Olesen
Nr. Skovsgaard 88
9460 Brovst
tlf.: 61683365
mail: janliv88@gmail.com

NETVÆRK VESTJYLLAND

Netværket dækker følgende kommuner: Thisted, Morsø, Skive, Lemvig, Struer, Holstebro

Netværksformand:
Ejler Kærvang
Park Allé 76
7600 Struer
tlf: 97840496/23968755
mail: ejler.kaervang@gmail.com

NETVÆRK MIDTJYLLAND ØST

Netværket dækker kommunerne: Viborg, Silkeborg

Netværksformand:
Ole Andersen
Grågårdevej 14
8620 Kjellerup
tlf. 86880950
mail: olakba@outlook.com

NETVÆRK KRONJYLLAND

Netværket dækker kommunerne: Mariagerfjord, Randers, Norddjurs, Syddjurs

Netværksformand:
Else Marie Johnsen
Huldremosevej 28
8586 Ørum Djurs
tlf. 86381025
mail: emjohnsen@outlook.dk

Morbi euismod enim metus, eget cursus dolor tempus ac.

NETVÆRK RINGKØBINGFJORD

Netværket dækker kommunerne: Ringkøbingfjord

Netværksformand:
Leif Sørensen
Dalvej 3
6900 Skjern
tlf.: 51268901
mail: leifams@gmail.com

Morbi euismod enim metus, eget cursus dolor tempus ac.

NETVÆRK MIDTJYLLAND VEST

Netværket dækker kommunerne: Herning, Ikast-brande

Netværksformand:
Willy Risbjerg
Akacieparken 52
7430 Ikast
tlf. 21268145
mail: willyrisbjerg@mail.dk

NETVÆRK ØSTJYLLAND

Netværket dækker kommunerne. Favrskov, Århus, Skanderborg, Odder, Horsens, Hedensted

Netværksformand:
Lars Olesen
Ingersvej 1, st. th
8220 Brabrand
tlf.: 86763567
mail: lo@stofanet.dk

NETVÆRK SYDVESTJYLLAND

Netværket dækker kommunerne: Varde, Billund, Vejle, Esbjerg, Vejen

Netværksformand:
Poul Madsen
Læsøvej 6
7200 Grindsted
tlf.: 75324092
mail: pmmusic@mvb.net

NETVÆRK SØNDERJYLLAND

Netværket dækker kommunerne: Fredericia, Kolding, Haderslev, Tønder, Aabenraa, Sønderborg

Netværksformand:
Lars-Peter Melchiorsen
Bankelvej 16
6100 Haderslev
tlf. 20138954
mail: lpmelchiorsen@gmail.com

NETVÆRK FYN

Netværket dækker kommunerne: Middelfart, Nordfyn, Kerteminde, Assens, Odense, Nyborg, Faaborg-Midtfyn, Svendborg, Ærø, Langeland

Netværksformand:
Birgit Mogensen
Skolevej 17
Tullebølle
5953 Tranekær
tlf.: 62502098
mail: bogu@mail.dk

NETVÆRK VESTSJÆLLAND

Netværket dækker kommunerne: Odsherred, Kalundborg, Holbæk, Lejre, Sorø, Ringsted, Slagelse

Netværksformand:
Peter Thomasen
Stationsvej 14C, 1. lej. 4
4293 Dianalund
tlf.: 31713974
mail: peterdianalund@gmail.com

NETVÆRK ØRESUND

Netværket dækker kommunerne: Gribskov, Halsnæs, Fredrikssund, Hillrød, Helsingør, Fredensborg, Allerød, Hørsholm, Rudersdag, Egedal, Furesø, Lyngby-Taarbæk, Gentofte, Gladsaxe, Herlev, Ballerup, Høje Tåstrup, Albertslund, Glostrup, Rødovre, Hvidovre, Brøndby, Vallensbæk, Ishøj, Frederiksberg, København, Tårnby, Dragør, Roskilde, Greve, Solrød

Netværksformand:
Esther Schultz Nielsen
Ida Tesdorpfsvej 4b, st. th
3050 Humlebæk
tlf.: 22849387
mail: estniel@webspeed.dk

NETVÆRK SYDSJÆLLAND

Netværket dækker kommunerne: Køge, Næstved, Faxe, Stevns, Vordingborg, Lolland, Guldborgsund

Netværksformand:
Bent Munch
Pandebjergvej 340
4800 Nykøbing F
tlf.: 58105630
mail: klf.sydsjaelland@gmail.com

NETVÆRK BORNHOLM

Netværket dækker kommunerne: Bornholm

Netværksformand:
Annie Espersen
Årsballe by 7
3700 Rønne
tlf. 56999950
mail: Aarsballe.7@c.dk